تکنولوژی RFID

تکنولوژی RFID

تشخیص فرکانس رادیویی (RFID) یک ابزار اساسی برای سفارشی سازی گسترده است و به عنوان پایه اساسی برای توسعه صنعتی در سیستمهای اتوماسيون باشگاهي ، اتوماسيون شهر بازي ، حضور و غياب ، تايمکس ، اثرانگشتي ، تشخيص چهره ، ورود و خروج پرسنل ، دستگاه تايمکس ، دستگاه تردد پرسنل ، حضور غياب تحت وب ، دستگاه تشخيص چهره ، نرم افزار حقوق و دستمزد ، ساعت حضورغياب ، سيستم جامع اعتباري ، سيستم حضور غياب ، سيستمهاي حضور و غياب ، حضوروغياب اثرانگشتي ، قفل هاي ديجيتالي ، درب بازکن هاي کارتي ، قفل هاي هتل ، قفل هاي برقي ، سيستم کنترل دسترسي ، قفل باشگاه ، قفل هاي آپارتمان ، کنترل دسترسي ، گیت ، کنترل تردد ، در باز کن کارتی و . . .

به شمار می رود.آیا تکنولوژی قادر به برطرف کردن توقعات است ؟

شروع تولید محصولات در مقیاس و تعداد بزرگ از اوائل قرن ۲۰ با یک روند یکنواخت آغاز شد هنری فورد در مورد مدل افسانه ای T می گوید محصولات تولید شده توسط ما را می تواند در هر رنگی که بخواهید تهیه کنید . برای مشتریان رنگ مهم نبود ، موضوع مهم برای انها این بود که بتوانند اتومبیل مطمئن با قیمتی کم تهیه کنند.

هر دوی این اهداف – افزایش کیفیت و کاهش قیمت – تنها زمانی می توانست عملی باشد که پروسه های ساخت استاندارد شوند.

از ان موقع تاکنون تغییرات فراوانی نه تنها فقط در راحتی، امنیت یا عملکرد اتومبیل ها بلکه در شیوه های ساخت مهندسی و طراحی اتومبیل نیز تغییراتی بنیادین شکل گرفت. استفاده از رباتها و واحدهای ماشینی هوشمند نه تنها ساخت وسایل نقلیه را بهینه تر کرد بلکه روند ساخت را نیز منعطف تر کرد. مشتری امروز به جای یک زنگ می تواند از میان رنگ های بسیار مختلف رنگ مورد نظر و دلخواه خود را انتخاب کند و علاوه بر ان حتی می تواند جنس پارچه یا چرم مورد استفاده و دیگر تجهیزات جانبی را نیز به دلخواه خود انتخاب کند . اما دلیل اصلی این تغییرات در ساخت به خاطر مهندسی ساخت نبود ، به خاطر تغییر در شرایط بازار بود با توجه به مشخصات اصلی محصول را می سازد- کمپانی ها سعی کردند خود را در بازار رقابت اثبات کنند و بدین ترتیب ماشین هایی با مدل های خاص و ویژه تهیه نمایند.

عضو اصلی و اساسی این تولید تکنولوژی RFID است . با استفاده از RFID به طور بی سیم واحدهای ذخیره اطلاعات خواندنی (که traspoder نامیده می شوند ) روی وسیله نقلیه ثابت می شوند یا توسط وسیله حمل می شوند و اطلاعات را به وسیله رادیو از ماشین می خواند این روش کمک می کند در یک خط ماشین های ویژگی های مختلف ساخته شود.

برای مدت تقریبا ۲ سال بحث عمیقی در مورد بحث “صنعت ۴” شکل گرفت . در این بحث موضوع تغییر رویه و نوسازی متدهای تولید موجود مانند تغییراتی که در خطوط اتوماسیون و مونتاژ انجام گردید مطرح شد . در هسته این ایده ها سیستم های فیزیکی مجازی (CPS) نامیده می شود. به طو مثال سیستم هایی که محیط فیزیکی و اطلاعات تکنو لوژی در یک جز را مجتمع می کند. در قسمت سازمان AIM اتحادیه RFID و تولید کنندگان بارکد ، چیپ های RFID می توانند تبدیل به چنین سیستم های فیزیکی مجازی می شوند . امروزه traspoder های RFID به عنوان اتصالی بین دنیای واقعی و دنیای IT مجازی عمل می کنند. تا به اینجا traspoder های RFID دارای سنسور و تجهیز ذخیره سازی می باشند. امروزه همراه کردن این سیستم ثبت و ذخیره سازی اطلاعات با واحد پردازش (CPU) قابل تصور است. توان الکتریکی مورد نیاز می تواند توسط “برداشت انرژی ” تامین گردد.از سوی دیگر چنین traspoder هایی میتوانند به عنوان ترکیب حیاتی و اساسی اطلاعات سنسور عمل کنند . به جای گزارش دادن هر جز اندازه گیری شده traspoder ها میتوانند تنها مقادیری که از حد گذشته اند ولتاژهای خاص و … را به صورت رادیویی گزارش دهد. از سوی دیگر تصمیمات شخصی می تواند به طور مثال در مورد اینکه کنترل کیفیت اضافی مورد نیاز است یا خیر گرفته شود . این رویه یه نوعی سیستم اتوماسیون را برعکس می کند – از حالت غیر فعال به حالت فعال تبدیل می شود که در ان به قطعه کار به جزیی هوشمند و کنترل کننده تبدیل می شود . اما اینکه این روند شدنی یا حتی مناسب است کماکان مورد بحث و نامشخص است. بی دلیل نیست که صنعت برای سال ها و دهه ها برای سازمان ها و کارخانه ها یک پروژه تحقیقاتی باقی مانده است. با این وجود دادگاه ها و ایده هایی مانند قطعه کار هوشمند اهمیت دارند. بیایید معاصر اروپایی هنری فورد ،ژول ورن فرانسوی ،پدر داستان های علمی را به خاطر بیاوریم که پیشرفت های علمی زیادی مانند فضاپیماهای مسافری یا هلی کوپترهای شخصی که مانند ماشین های امروزه خواهند بود را پیش بینی کرده بود.استفاده از هلی کوپترهای شخصی تا امروز هنوز عملی نشده است اما جنبه اصلی – امکان حرکت با وسایل نقلیه شخصی رای مسافت های طولانی – به طور گسترده دنیای مدرن را تحت تاثیر قرار داده و آن تغییر داده است. ایده های ژول ورن ممکن است سبب شده باشد معاصرانمان فراتر از موارد ممکن فکر کنند و امکانات موجود را زیر سوال ببرند . فرد معاصر سوم اتو لیلینتال کار خود را موقعی شروع کرد که بسیاری او را مسخره می کردند اما در نهایت راه او به ساخت ایرباس A380 منتج شد . این روند برای بسیاری از نو آوری هایی که کارخانه ها انجام می دهند رخ دهد مانند صنعت ۴ تمام این ایده های بزرگ و کوچک می توانند به طور کلی روش ساخت و مدیریت محصول را تغییر دهند.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *